Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noví ministři jako dárek pod stromeček.

26. 12. 2013

Je právě dva měsíce po volbách do Poslanecké sněmovny PČR a dostali jsme k vánocům zajímavý dáreček. Docela poprskaný, ale úhledně zabalený se jmény budoucích ministrů. Jediné otazníky se vznáší nad ministrem dopravy a ministrem práce a sociálních věcí a kvůli tomu se silnice nezlepší a důchod nezvýší.. Až na zlobivé lidovce se koryta rozdělila velice rychle. Jediné co nebylo dodrženo je ta odbornost a schopnosti jmenovaných. Jak už u nás bývá zvykem, musíme si vždycky zašvejkovat i kdyby na chleba nebylo. Lidovci si nakonec prosadili svoje, Stropnický se zbláznil a Dientsbier se konečně dočkal odměny.

Podívejme se blíže na naše povolební kouzelníky. Po nic neříkající a užvaněné koaliční smlouvě konečně došlo na ta korýtka. Jedno je třeba uznat, byli v daleko horší situaci než ti minulí hlavně proto, že dopředu avizovali jak jim o koryta vůbec nejde a jak chtějí odborníky ve vládě.. A také docela nešlo, neboť jména v mnoha případech do odbornosti či schopnosti mají daleko. O to, že bude premiérem předseda vítězné ČSSD se zasloužily měrou vrchovatou síly o jejichž existenci nebylo doposud ani slechu. Demonstrující, kteří podpořili Sobotku na post předsedy ČSSD, který opravdu přivedl ČSSD k nejhorší porážce od roku 1996 nebyli určitě sociální demokraté. Slaboch, který se stejně neschopně zachoval i při tomto vyjednávání a ustoupil ve všem v čem se dalo. Z programu ČSSD. nezůstalo nic a na ministry se za ČSSD dostali lidé o jejichž odbornosti a schopnosti se dá s úspěchem pochybovat.

Ministrem zahraničí je Lubomír Zaorálek, který schopnosti nemá žádné a o zahraničí ví toho asi tolik jako kačer Donald o vinařství. Jeho velká huba a neustálé útoky proti svým oponentům a protivníkům ho jako prvního diplomata naprosto diskvalifikují. Jeho schopnost podrážet a podrazit zpochybňují jeho loajalitu a jsou vážným varováním pro nás všechny. Kdo zradí jednou zradí i podruhé. Ministrem vnitra se má stát Milan Chovanec, člen ČSSD a hejtman Plzeňského kraje. Jeho odbornost je nezpochybnitelná. Je to největší práskač v ČSSD, který se proslavil účastí na tzv. Lánské schůzce a poté všechny napráskal Sobotkovi. Mezi lidmi se mu říká Sobotkův agent 00. Koho jiného postavit na čelo tohoto silového resortu než práskače číslo jedna. Ministrem průmyslu a obchodu se má stát náš známý a velice kvalifikovaný odborník na parazity Jan Mládek. Tohoto člověka místo, aby ČSSD vykopala ze svých řad tak mu chtěla dát ministerstvo financí. Naštěstí se tak nestalo a odborník na parazity dostal ministerstvo průmyslu a obchodu. Doufejme, že tam lovec parazitů nic nezkazí. Ministrem školství má být Marcel Chládek senátor a vícehejtman za ČSSD. Konečně jeden učitel a má dokonce šéfovat ministerstvu, které se školami bude pracovat. Jen pro zajímavost je to jeden z velkých odpůrců státních maturit. Pochází z Rakovníka a vůbec to nemusí být špatný ministr. Na zdravotnictví ČSSD jmenuje MUDr. Svatopluka Němečka, který je ředitelem FN Ostrava a je internistou. K tomu se snad také nedá mnoho dodávat a můžeme jen doufat, že ministerstvo zdravotnictví se konečně vzchopí a lidem ulehčí bídný stav, který hlavně v cenách léků u nás panuje. Pochází z Bohumína a jako ředitel FN si vede dobře.

Otázka se zatím vznáší nad ministerstvem práce a sociálních věcí, kde ČSSD navrhuje Romana Sklenáka, který je vystudovaný elektrotechnik a docela nerozumím proč zrovna on má být ministrem práce a sociálních věcí. Pravdou je, že Roman Sklenák se zatím v seznamu neobjevuje. Dalším otazníkem je doprava a zde chce ANO navrhnout Martina Kolovratníka novináře, který spolupracuje i s neziskovými organizacemi. Nechápu proč si to Sklenák s Kolovrátníkem nevymění a musí to být takhle stupidně rozděleno. ČSSD už vyhlídla také odměnu pro Dientsbiera, který by se měl stát ministrem pro legislativní radu, lidská práva a rovné příležitosti. Koryto pro pijavice a parazity by řekl Mládek.

Ani ANO se nevyvarovalo stupiditě při jmenovaní ministrů. Absolutní fraškou je jmenování Martina Stropnického na ministerstvo obrany. Jestli Stropnický může být ministrem obrany tak by na ministerstvu obrany mohla sedět i cvičená opice. Povoláním herec, který za odměnu od ODS dostal i diplomatický post ve Vatikánu. Jako ministr zahraničí možná, jako ministr kultury určitě, ale jako ministr obrany je to Karolína Peak přes kopírák. Právě ANO se poprvé vysmálo voličům svým tvrzením o odbornících ve vládě do očí. Vícepremiérem pro ekonomiku a ministrem financí se má stát Andrej Babiš. Já si myslím, že zde se nedá pochybovat o odbornosti.. Ing. Andrej Babiš rozumí své práci a tento resort by pro něho neměl být složitý. Jediné co vyvolává pochybnosti je jeho působnost v Agrofertu a všechny ty tance kolem jeho lustračního osvědčení. Ne proto, že by to bylo tak důležité, ale proto, že už je příliš mnoho lidí, kteří právě na lustrační osvědčení v životě doplatili a to velice krutě. Bohužel nenašli dostatečné ochránce ani mezi senátory a už vůbec ne mezi poslanci. Místní rozvoj má Věra Jourová, která tam pracovala jako úřednice a dokonce okusila jak chutná vězení zevnitř právě pro podezření z korupce na tomto ministerstvu. Soudem byla osvobozena a proto se koná návrat ztracené ženy. Jen doufám, že už tam není nikdo kdo by jen vzdáleně paní Jourové dříve ublížil. Životnímu prostředí má šéfovat Richard Brabec bývalý ředitel Lovochemie. Nepochybuji o jeho odbornosti ani trochu, ale nedá mi to, abych si nerýpl, že právě za jeho působení ve funkci ředitele Lovochemie to nebylo vždy co se týče životního prostředí v pořádku. Ale to není nikdy. Na spravedlnost je navržená Helena Válková a zde není žádná pochybnost o jejím vzdělání ani schopnostech. Je to odbornice na trestní právo.

KDU-ČSL si vydobyla post ministra zemědělství na, který si dělali zálusk jak ČSSD tak ANO. Došlo dokonce na takové malé vydírání, ale nakonec lidovci zvítězili a zemědělství si vydobyli. Na jeho čelo má usednout nejmladší ministr v historii Martin Jurečka, kterému je 32 let. Na ministerstvo kultury byl posazen Daniel Herman, který jako bývalý kněz má blízko k restitucím, ale určitě ne ke kultuře. Jak ANO tak ČSSD podcenili význam ministerstva kultury a nechali posadit na jeho post člověka, který bude pouze vydávat majetek církvi, ale s kulturou to půjde z kopce a o kulturu asi tak moc nikomu nejde. Proč tam nejde Stropnický nechápu. Důležitost ministerstva přece není v tom jaký má název, ale v tom jak dobrý a schopný je tam ministr. Tady ta malost a zbabělost se nám jednou vymstí. Komplex méněcennosti by neměl patřit do výbavy politiků. Šéf lidovců Pavel Bělobrádek se stane vícepremiérem pro vědu, výzkum a informace, což není vůbec kšeft k zahození.

Pokud se ještě něco nezmění můžeme si tento vánoční dárek vychutnávat až do šestého ledna, kdy se má všechno zlegalizovat. Nedělejme si žádné iluze byla s námi sehrána zase podivná partie, kde se z voličů stali opět přihlížející ovce.  

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fuj!

(Amálka, 29. 12. 2013 11:50)

Fuj, fuj, fuj!

Vláda klaunů.

(Vlado, 28. 12. 2013 18:12)

To zas bude šaškování a než se jich zbavíme budeme zase o něco chudší.

Raději fusekle.

(GÁBINA, 28. 12. 2013 10:08)

Zase a znovu blamáž. Za každou cenu musí politici dělat z lidí hlupáky. Souhlasím s vámi, že politik, který trpí komplexem méněcenosti a musí být ministrem obrany i když z toho mají lidi srandu je arogantní tupec a měl by z politiky idejít.

To si užijeme zase legrace.

(Andrea, 27. 12. 2013 20:14)

Místo Nečase Sobotka a místo Kalouska Babiš.

Vzpomínky na vládu Topolánka

(Polesný, 27. 12. 2013 9:02)

Je to vzdy švejkovina a Babiš na tom nic nezměnil jen se na tom také podílel.