Jdi na obsah Jdi na menu
 


Číslo 3 má na kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji Zuzana Kailová z Ústí nad LABEM.

16. 10. 2013

 

20081218kailova_v.jpg

 

Když jsem uviděl kandidátku ČSSD v Ústeckém kraji do předčasných voleb věděl jsem, že nic lepšího není. Zuzana Kailová, kterou mnozí Ústečáci  přezdívají chytrá blondýna patří k tomu lepšímu co může Ústecko nabídnout. Narodila se 21. července 1974 v Ústí nad Labem. Vystudovala Střední zdravotní školu a ještě si vzdělání doplnila na Vysoké škole společenských věd v Kolíně. I když vystudovala zdravotní školu již další vzdělání dávalo tušit politickou kariéru. Zuzana Kailová patřila k proudu kolem platformy Miloše Zemana a spolu s Fišerou to dávala najevo. Jenže v té době už vládl Paroubek a tomu se podařilo Fišerovy lidi přetáhnout na svoji stranu. To už nejen na celé čáře zvítězila kariéra, ale hlavně peníze. A ty se nedají získat hlásáním pravdy a poctivých úmyslů. V roce 2002 se již plně vrhla k lepším zítřkům a kandidovala do komunálních voleb ve městě Ústí nad Labem. Byla zvolena a stala se členkou Rady města ve spoluvládnutí s ODS v koalici na Ústecké radnici. V roce 2008  se stala místoprimátorkou ve statutárním městě Ústí nad Labem. V předčasných volbách do sněmovny kandiduje jako trojka a má už umístěnku v PS skoro jistou. Jdeme k otázkám.


Pohybujete se kolem sociální oblasti, která také patří k vámi obhospodařovaným odborům na primariátu. Chcete v této oblasti pracovat i ve sněmovně?

Sociální oblast je velmi široký pojem a definovat ho od a až do zet by dalo povídání na dlouhou dobu. Proto jen v krátkosti. V této oblasti nadělala minulá vláda jednu botu na druhou. Přibylo sociálně slabých občanů ve všech vrstvách obyvatelstva. Hlavně mezi seniory, rodinami s dětmi, samoživitelkami a také mladými lidmi, kteří žijí v sociálně slabších rodinách a ještě se vzdělávají. ČSSD nabízí ve svém programu velké množství návrhů na zlepšení života těchto skupin a proto si myslím, že práce bude dost. Ano sociální oblast i nadále bude moji prioritou a své zkušenosti z primariátu chci využít i ve své práci. Kdyby jen trochu moje činnost prospěla lidem budu ráda.

 

Co si myslíte o zákazu kampaně jednotlivců, z vedení ČSSD?

Je těžké se k tomu vyjadřovat, ale na jedné straně jsou kandidáti a na druhé straně snaha po udržení určitých pravidel. Je to ČSSD, kdo staví kandidáty na svoji kandidátku a proto má jisté možnosti kampaň regulovat. Jestli to je dobře nebo ne ukáží výsledky i chování zvolených.

 

Na závěr jen pár vět. Zuzana Kailová má našlápnuto do PS. Pomineme-li její přeskoky je ambiciózní političkou, která mnohdy prokázala tah na branku a hlavně odvahu se vzepřít. Můžeme si jen přát, aby i po zvolení do vyšších pater politiky nezapomněla odkud přišla a kdo ji zvolil. Byla by to velká škoda.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuzce fandím.

(Vendula, 18. 10. 2013 15:12)

Konečně někdo kdo se nebojí.

Zuzana se změnila!

(Lenka, 17. 10. 2013 18:14)

Bývala jiná taková odvážná a dnes je opatrná až běda. Už se ji také nechce od korýtka a nesmí rozlobit své chlebodárce.

Zuzka není špatná.

(Martin ze Severní terasy, 17. 10. 2013 9:11)

Jen se celá změnila. Postavou i myšlením. Právě u ní platí, že kdo chce s pány žíti musí s nima výti. Ale budiž řečeno, že je lepší než jiní socani v našem kraji. Je to u nás ubohé a zbabělé.