Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSSD si zprivatizovalo příliš mnoho zbabělců.

16. 1. 2017

Když poslankyně Nytrová udala důvody svého vystoupení z ČSSD spustila se na její hlavu vlna kritiky ze strany hlavně funkcionářů ČSSD. Mnoho členů s tvrzením Nytrové hlavně v okresech a místech souhlasí. Co je docela zajímavé zjištění, že Nytrové oponovali i ti, kteří se špínou jsoucí v ČSSD brodí už dlouho a jen proto, aby mohli mít koryto. Není třeba se dlouho zamýšlet nad tím proč i ti, kteří vědí, že Nytrová má pravdu se tváří ukřivděně? Je to proto, že mnozí z nich se v tom hnoji topí docela rádi. Mají pravdu v jediném, že Nytrová svoje důvody mohla v prvé řadě sdělit svým kolegům do očí. I když dobře vím, že se stále v ČSSD volá po řešení uvnitř strany, ale nikdy se nic nevyřešilo a na mnohé členy byl ušitý pořádný podraz. Stav v ČSSD je katastrofální a místo léčení přichází znovu na řadu mlžení.

 

Tak si pojďme situaci v ČSSD aspoň trochu přiblížit. ČSSD byla stranou, kde již od začátku bojovala mezi sebou různá uskupení. Řečeno laicky uvnitř strany měla vždy své místo i opozice a je úplně jedno jak se v které době nazývala. Jestli platforma nebo křídlo či frakce apod. Bez této opozice uvnitř ČSSD by nikdy nebyla strana stranou, ale klubem vyvolených, který jen dožívá na jméně, které už není. Lidé v opozici nebo chceteli rebelové stále nutili vedení a ty co byli u moci i ve funkcích, aby se členy hovořili, aby jim vysvětlovali svoje činy a aby se snažili vycházet členům vstříc. Prostě aby se z nich nestali pouze bafuňáři, kterým jde o vlastní kapsy a vůbec ne o lidi. Vedení, kraje i okresy se musely zabývat stavem ve straně a dávat pozor na to zda jejich arogance nepřekročila únosnou mez. Stejně tak se museli ohlížet i na místní organizace, které měli velkou samostatnost a demokracii.

 

Zajisté to nebyla žádná idylka, ale právě toto vření uvnitř dodávalo ČSSD skutečnou životaschopnost, vyvolávalo názorové střety a spolu s kontrolou činnosti těch zvolených členy až v místních organizacích udržovalo ČSSD při životě a mnohokrát ji zachránilo před propadem na politické smetiště. Na konec právě Jarda Foldyna měl na tom také svoji zásluhu. Byl to právě Foldyna ve funkci krajského předsedy, kdo otevřel zasedání KVV členské základně a stejné přišlo i na okresy. Možnost diskuse a kritiky přímo na zasedání přinesla ČSSD výhody v tom, že stále existovala zpětná vazba, přicházela nová témata a přicházeli noví členové. Prostě mohlo se do toho mluvit přímo na zasedání orgánů strany. Kdo si to pamatuje tak ví, že někoho cenzurovat nebo ho vylučovat vůbec nebylo lehké ani žádoucí. Stanovy strany platily pro všechny a nikdo si nedovolil z nich udělat trhací kalendář. Škoda že toto neplatí dnes. Jak se ukazuje dnes v Ostravě ze Stanov zůstal jen název.

 

Jak šel čas začala vítězit v ČSSD skupina lidí co potřebovali klid na práci a zbavit se rebelů. Stanovy začaly platit jen na půl a jen na někoho. Příchozí na jedné straně získávali body svoji arogancí, ale na druhé straně si stranu zprivatizovali pro sebe a udělali z ní poslušné stádo. Ano zprivatizovali si ji jako výtah k moci a k penězům. Začalo se vylučovat za to, že se prstem ukázalo na ty co si pletli své a státní peníze včetně těch evropských. Mezitím se začaly záměrně ničit ty organizace, které nechtěly podporovat dosazené kandidáty a poskoky mocných. ČSSD začala pracovat na principu zapouzdřených organizací, kde byl jediný vůdce a dokonce se nesměli přijímat členové, aby vůdce neztratil většinu pro další volební období. Většina změn se dělala na základě podrazů a hlavně proto, aby banda, která si ČSSD zprivatizovala mohla beztrestně krást. Ne zbytečně se říká, že tak dloho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne. Od roku 2009 to jde s celou ČSSD ke dnu. Co s tím? Nebylo by dobré vrátit do názvu Česká strana sociálně ................ znovu to slovo demokratická a obnovit možnost, aby všichni členové nejen ti vybraní a poslušní mohli do toho mluvit? Nevím, ale je to jedna z cest. I když ČSSD si zprivatizovalo příliš mnoho zbabělců.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vojáci

(Kubeš, 28. 1. 2017 21:01)

Přátelé, obávejte se důstojníků. Jsou to líní nemakačenkové, co chtějí profitovat na hlouposti členů. Nebuďte hloupí. Zbavte se těch flákačů. Ti dobří padli u Stalingradu.

Re: Vojáci

(Skoumalka, 29. 1. 2017 7:22)

To je Chmela také a nepatří k nejhorším. Obávám se lidi jako Szantó nebo Vlk s Ryšánkovou či Znojemského. Jsou zákeřní a klidně podráží.

Ryšánek

(Jana, 27. 1. 2017 17:02)

Ryšánku, ty politik a dovolíš, aby Tě smetl Znojemský. To jsi to dopracoval. Opět Litoměřice budou mít všechno. Nejdřív Santo, potom Mezián a teď Znojemský. Štětí styď se.

Re: Ryšánek

(Jožka, 28. 1. 2017 15:26)

Neřeš to. Jde jen o návrh OVV. MO mohou dát své návrhy a přímo na OK také. Štětí chce také svého kandidáta a Roudnice také.

Privatizace

(Arprt, 27. 1. 2017 16:58)

Už to jede. Litoměřickou organizaci si konečně zprivatizuje Grund. Nejen, že si již přivedl do strany své lidi, mladé fotbalisty, kteří neví co je práce, ale již si i tahá do LTM důstojníky. Co já vím, důstojníci byli v KSČ jako Grund a on si tam tahá i Vlastu Boreckého a radí mu, jak ovládnou Litoměřice - město. Grund Předseda a Borecký místopředseda. Chlupáči, třes se o místo. Grund ho chce. Oba nikdy nepracovali a teď budou radit lidem jak mají pracovat. Jen kecat, to budou umět.

Glbec

(Martin, 27. 1. 2017 15:41)

To snad není pravda. Všichni se scházíme v restauraci a nikdy nikdo to nekomentoval. Já to vyšetřím a řeknu vám to jméno. To musí být ale blb.

Socan

(Pavel, 27. 1. 2017 15:31)

Zdravím socany. Slyšel jsem, že v LTM je nějaký podivín, pro kterého je nedůstojné se scházet v restauraci. Co je to za blbce? Všichni se scházíme v restauraci a nikomu to nevadí. Může mi někdo říci to jméno toho teplouše?

Socan

(Pavel, 27. 1. 2017 15:31)

Zdravím socany. Slyšel jsem, že v LTM je nějaký podivín, pro kterého je nedůstojné se scházet v restauraci. Co je to za blbce? Všichni se scházíme v restauraci a nikomu to nevadí. Může mi někdo říci to jméno toho teplouše?

Znojemský a kandidát?

(Miška, 27. 1. 2017 6:48)

To si děláte legraci? Pan učitel, který nikdy v ČSSD nevěděl kam patří tak ten má pomoci lidem? Neumí pomoci ani dětem. Takoví lidé dělají učitele dnes bez uplivnutí a ještě prý zástupce. FUJ!

Společnost s.r.o.

(Lukáš, 24. 1. 2017 5:42)

Pígl podporuje Lexu, který všechny na které se v článcích útočí přivedl právě Zdeněček. Dneska už mu přerostli přes hlavu. Ti co za n+co stáli museli odejít a kdo myslíte, že za tím stál? ČSSD zazdil nábor členů podivných a sociálně těžko adaptovatelných ve velkém. Výsledek, že plno lidí nevědělo co to ČSSD vůbec je a chodili na schůze pro prachy nebo se najíst. Ze strany se stala stoka ve které nejlíp plavali lidi jako Szanto, Znojemský, Janda,Kuhn, Ryšánkovic rodina a Andrt. Tak soudruzi další stanicí bude konečná a vystoupíte všichni. Kolem vás je prázdno a ČSSD odchází i s našim senátorem. Ještě zažijeme boje plné hnusu.

Re: Společnost s.r.o.

(Bakala, 24. 1. 2017 15:44)

Na to se těším jako malý kluk.

Re: Re: Společnost s.r.o.

(Budulínek, 25. 1. 2017 12:54)

Oni to ještě nechápou a dokonce si rozdělují funkce. Pořád dokola jedni a ti samí. Ať už táhnou do řiti.

O čem to pořád píšete.

(Gagarin, 22. 1. 2017 10:26)

Za vším špatným stal Lexa. Přivedl ke korytům nejhorší póvl a vepře. Szántem počínaje a Gruntem končí včetně soudruha Kestřánka, který pomáhá naši nemocnici dostat do cizích ruk.

Re: O čem to pořád píšete.

(Vlaďka, 22. 1. 2017 12:28)

Nechci se Lexy zastávat, ale nejen on i jeho paní udělali pro ČSSD víc jak dost. Nechápu, že ti, kterým nejvíc pomohl do něho nejvíc kopou. Za to by se měl Andrt stydět.

Re: O čem to pořád píšete.

(Holka , 23. 1. 2017 9:56)

A co dělá Mezián. Ten by mohl Lexovi líbat prdel. Místo toho se nafoukl a hraje si na pána. ČSSD udělala největší chybu v životě a na to doplatilo nejen Litoměřicko, ale také Slánsko. Z Meziána se stala nepotřebná nula, která se za své zvolení odvděčila tím, že drží hubu a kašle na lidi.

Nejvíce blbců na centimetr čtvereční

(Neruda, 21. 1. 2017 15:48)

Co je to potom za členskou základnu? Kestřánek, Grunt, Szanto, Znojemský, To všechno se natahalo do ČSSD a teď dokonce úplatkář z Brozan. To má vyhrát volby? Raději oligarcha Babiš se svým ancáblem který to všechno už jen pohnojí. Není koho volit přátelé. Co s tím?

Já pořád nechápu.

(Synek, 21. 1. 2017 10:02)

Jsou schůze a volí se delegáti stále stejní lidé. Proč se členové neozvou a dělají ze sebe blbce? Proč se neutvoří skupina lidí, která se postaví proti lidem kteří si stranu zprivatizovali na každém okrese a v každém kraji i v každé místní organizaci? Proč se neposílají maily se zprávami kontrolním komisím a ÚVV potažmo sjezdu? Proč se ze členů stali poslušné a hloupé ovce?

To je politik

(Trump, 20. 1. 2017 19:32)

Ať žije Trump. Škoda, že u nás nemáme takového politika. Když se podíváte na Sobotku, tak to je žalostný pohled. Sobotko, odejdi. Nestojíš za nic. Umíš jen kecat. Nikdy jsi nepracoval a tak ani nevíš co to znamená. Jak jsi mohl dovolit, aby si politici přidali takové platy, když to jsou naše peníze.

A co dělají ti ostatní?

(Kamil, 20. 1. 2017 15:49)

Drží huby i když vědí, že ČSSD je v řiti a nastal čas, kdy je třeba začít rebelovat.

Socani už to podělali.

(Zadřel, 20. 1. 2017 12:33)

Budou čekat kolik jim to Babiš nandá. Máte pravdu je to samý zbabělec na čele se Sobotkou nebo Szantem.