Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se rodí kandidáti v ČSSD.

29. 1. 2017

Bývaly doby, kdy se o místa na kandidátce za ČSSD sváděly kruté seče a intrikovalo se jako za kardinála Richellieu. Všichni chtěli být poslanci. Vždyť v kraji Ústeckém mělo šanci dostat se do sněmovny až sedm lidí. Jenže zazvonil zvonec a pohádky je konec. Dnes situace vypadá tak, že se do sněmovny z kandidátky ČSSD v Ústeckém kraji dostanou s bídou tři lidé. Ze zlatých časů pro ČSSD na Ústecku, kdy 30% hlasů bylo úplně normální se ČSSD dostává na 10% a zdá se, že je to také v této době normální. Proto se také o místo na kandidátce pro volby do sněmovny za ČSSD nevedou žádné boje a intriky se posunuly mezi pár nenežranců na některé okresy, kteří stále doufají v nějaké koryto nebo náhodu a jinde by je nevzali. Tři místa obsadí krajem a ÚVV prověřené osoby a o místa další velký zájem není. Ty obsadí zase ti co to myslí s ČSSD dobře a nikdy jim o koryta moc nešlo. Myslet nebo jen doufat, že postoupí více jak tři je z říše sci-fi.

 

O to více překvapují podivné hry na Litoměřicku, kde kandidát má asi takovou šanci jak ta pověstná koule v peci a přesto se tam šikují různé klany a hordy k boji. Pro takové lidi jako je skrytý šéf Litoměřické organizace přítel Kühn z Brozan mají cenu jen lidé, kteří mají nějakou přidanou hodnotu a jsou přínosem pro jeho GKR. V jejich snech se stále objevuje snaha dostat svého koně na kandidátku a přes něho jeho lidi do sněmovny. Vymysleli to dobře. Zástupce ředitele jedné Základní školy v Litoměřicích, který po dlouhé cestě tam i zpět zakotvil v řadách lidí sloužících Kühnovi Znojemský byl bez rozhodnutí Okresní konference na zasedání Okresního výkonného výboru navržen na kandidáta okresu Litoměřice na kandidátce ČSSD Ústeckého kraje. Proč ne je předseda OVV, ale proč se nečeká na skončení schůzí Místních organizací a na jejich návrhy. Proč se po naprostém tichu začíná tak pospíchat, že se nečeká ani na Okresní konferenci a rozhoduje pár umouněných? Po pravdě je třeba říci, že ještě o nic nejde, ale Znojemský má velkou šanci tím kandidátem se stát. Hlavně proto, že opravdu o kandidátku moc velký zájem není hlavně u lidí, kteří by dokonce mohli být pro ČSSD přínosem.

 

Proto se toho chopili ti, kteří vždy ČSSD jen vysávali a chtějí to zkusit znovu. Ponořme se na chvíli do jejich sci-fi představ a zatleskejme jim. Znojemský, který je stejně sociálním demokratem jako já badatelem severního pólu se dostane na třetí místo kandidátky, tedy teoreticky na volitelné místo. Dokonce se lidi zblázní úplně a zvolí ho co myslíte, že se stane? Inu v té chvíli nastoupí Kühnův muž č.1 Szanto a stane se poslancovým asistentem. Dělat asistenta je docela dost práce a pokud není chuť a vědomosti i těžké a tam Szanto neuspěje. Ale to je vedlejší. Jde o to dostat se do té sněmovny za každou cenu a to asisent může. Má kartičku a musí být k ruce svého poslance. Jeho práci bude dělat nějaká šikovná pracovní síla a pan asistent bude lobbovat ve prospěch potřeb těch co ho tam vyslali. Penízky se pohrnou panu poslanci za to, že udělal asistentem určeného člověka i za to, že hlasuje jak potřebují ti bohatí, panu asistentovi za lobbování ve prospěch toho černého vzadu a také tomu černému vzadu za to, že si tak dobře zprivatizoval ČSSD na Litoměřicku. A je vymalováno. Ptáte se kde jsou lidi? No na ty se také dostane nějaký zákon, který je bude dusit ještě víc a lidi budou volit stále dokola stejné zlo.

 

V této době je už na pořádnou oslavu sehnat dobrého kandidáta nejen na kandidátku ČSSD. Proto si tuto situaci dobře přečtěte a ptejte se pana Znojemského co udělá pro vás a jak? Možná, že také bude tvrdit, že to zařídí, ale on nemá za sebou nikoho kdo by na to měl. Přítel Kühn není Babiš co de velikosti, ale ani co do jakékoli lidskosti. Je spíš pro sebe. Aby se to rozjelo musel by se vrátit ze Švýcarska Bakala a pomoci Sobotkovým sirotům. V poslední době nic dobrého do ČSSD nechodí a když náhodou ještě dobří zůstali tak nevoní šmejdům, kterých je v ČSSD mnoho. Proto někteří budou kandidovat až do smrti a vůbec jim nevadí, že je volí méně lidí než senátory. Prostě několik stovek a některé i desítek. Zůstávají jen ty staré provolené kádry toužící po korytu, kterých se nedá zbavit nikdy, nikde a v žádném režimu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak dopadneme?

(Ráth, 15. 2. 2017 17:03)

Seznam.cz
Hlavní obsah
Slonková, Kubík: Svědectví, jak se v ČSSD porcovala kořist. Zvláštní vyšetřování z pozadí kauzy Rath
Redakce Seznam
dnes 16:06
Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík se v dalším dílu investigativního seriálu Seznamu Zvláštní vyšetřování zabývají skrytým financováním sociální demokracie na pozadí korupčního případu Davida Ratha.
Podívejte se na upoutávku na další díl seriálu Zvláštní vyšetřování (režie: Vít Klusák, Filip Remunda).
Článek
Jaké tajemství skrývá bývalý středočeský hejtman David Rath, který i téměř pět let po zatčení s krabicí se sedmi miliony korun udržuje sociální demokraty v napětí, zda promluví o černých penězích do stranické pokladny?
Kdo ze sociálních demokratů má důvod se ho bát a kdo ho jezdí navštěvovat do středočeské Hostivice?
Zvláštní vyšetřování přinese mimo jiné i zásadní výpověď utajeného svědka s hlubokou znalostí poměrů v sociální demokracii.
Nový díl investigativního seriálu zveřejníme na Seznamu už zítra ráno.

Kausa

(Ráth, 15. 2. 2017 16:58)
Seznam.czHlavní obsah
Slonková, Kubík: Svědectví, jak se v ČSSD porcovala kořist. Zvláštní vyšetřování z pozadí kauzy Rath


Redakce Seznam

dnes 16:06


Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík se v dalším dílu investigativního seriálu Seznamu Zvláštní vyšetřování zabývají skrytým financováním sociální demokracie na pozadí korupčního případu Davida Ratha.

Podívejte se na upoutávku na další díl seriálu Zvláštní vyšetřování (režie: Vít Klusák, Filip Remunda).
Článek
Jaké tajemství skrývá bývalý středočeský hejtman David Rath, který i téměř pět let po zatčení s krabicí se sedmi miliony korun udržuje sociální demokraty v napětí, zda promluví o černých penězích do stranické pokladny?

Kdo ze sociálních demokratů má důvod se ho bát a kdo ho jezdí navštěvovat do středočeské Hostivice?

Zvláštní vyšetřování přinese mimo jiné i zásadní výpověď utajeného svědka s hlubokou znalostí poměrů v sociální demokracii.

Nový díl investigativního seriálu zveřejníme na Seznamu už zítra ráno.

OVV

(Pavel, 7. 2. 2017 16:17)

Vážení, víte, jak se dělají poslanci a senátoři. To se sejdou tři socani a řeknou si koho navolit. Členská základna do toho nemá co mluvit. Tak to bylo se Santosem, Andrtem a i s Mezianem. No a teď se pokoušíme to udělat se Znojemským. Z litoměřické organizace ho nikdo nenavrhl. To se Znojemský domluvil se svým kamarádem Andrtem, to se na OVV upeklo. To je jednoduché. Sedí tam samý hlupák a tok co chcete. Z těch na OVV není ani jediný, který by na to měl. No a všichni souhlasí s tím, co někdo navrhne. Tak se není co divit, že ČSSD jde k ledu. Copak to nevidíte, jací jsou. Je to směšné. Znojemský nic neumí a tak se do ČSSD hodí. Hurá.

Re: OVV

(LukášProč se nedáte dohromady a neza, 7. 2. 2017 19:58)

Proč se nepostavíte hlupákům a nezaložíte dvojku. Oni budou proti, ale vy jim můžete nadělat spoustu problémů. Když se chovají jako kdyby to byla jejich firma tak jim ji vemte naprosto legálně a v rámci stanov.

Re: Re: OVV

(Marek, 12. 2. 2017 8:03)

Tak to je určitě těžší než se vzájemě pomlouvat. Jen idiot postavil do čela kraje Andrta. Neschopný trouba. Asi jako Jakeš v roce 1985. To musel udělat někdo naschvál. Kde nic není ani smrt nebere. Postavte tam aspoň Foldynu když nic jiného nemáte nebo se jich bojíte.

Re: OVV

(Bivoj, 8. 2. 2017 14:05)

Největší kreténi v KVV. Dokonce i Neschopný nebo všehoschopný Janda. Lovosice na odstřel a Janda v řiti.

Re: Re: OVV

(Konečná, 15. 2. 2017 15:10)

Byla jsem členkou několik let, ale Janda je pro mě Konečná!

Re: OVV

(Korálka, 15. 2. 2017 7:52)

Už víte o tom, že v případě neúspěchu ve volbách přestane existovat skoro 80% okresních výborů? Že Sobotka skončí a pokud by ČSSD nebyla ve vládě sníží se počet placených zaměstnanců na polovinu.

Janda má asi takovou moc jako žížala.

(Jituna z Chomutova, 14. 2. 2017 23:03)

a ti co tomu bordelu plném bláznů šéfují nemohou při slově Piegl starší ani uprdnout jak se bojí. U nás v Chomutově někdo z té bandy minulých nebo přítomných odrovnal Romana a jsou pořádně podělaní. Doufám, že nebude trvat dlouho a stejně se přijde na to, kdo a proč? Věřím, že to nebude jako u Kájínka, kde soudy úspěšně vzdorují, aby se objevila pravda. Proto se musela zničit celá organizace v Chomutově kdy Krákora ze sebe dělá blbce a andrt šmejda. Nějaký janda je pouze hovno u cesty, které se rozhodlo jít s bandou na led. Stejně ho mají za vola. Mrzí mě, že jsem vlastně s mnoha dobrými socany už dlouho neměla možnost mluvit nebo se s nimi sejít. Dělat ostudu partě lumpů před volbami to bych ráda. Lézt teď do ČSSD může jen idiot. Je třeba aby se konečně členové probudili a nakopali do zadku všechny na KVV včetně všech co chtějí stále otravovat a kandidovat i když je nikdo nechce.

Janda

(Janda, 14. 2. 2017 20:40)

Pane Jando, pomozte své straně. Požádejte pana Piegla staršího, ať opět vstoupí do lovosické organizace. Vždyť nebyl vyloučen a může tam vstoupit. Je pracovitý a lovosickou stranu zakládal. Požádejte také pana Gebura. To jsou pouze dva lidé, co Vás mohou zachránit. Přestaňte blbnout a začněte makat.

Lusková.

(Jana, 14. 2. 2017 20:28)

Paní Lusková, máte pravdu. Přesto si myslím že mohl syn toho udělat víc. Nemohu žádnému synovi odpustit to, že se nedokáže postarat o rodiče. Proč syn i nadále nepomáhá svému nemocnému otci? To také víte že je to jinak. Vždyť ho společně s paní Lízlovou zatratili jen proto, aby byli v ČSSD in. Jinak Vám musím dát za pravdu. Pan Janda je vřed na ČSSD v Lovosicích. Nikdy nic neudělal a také pana Piegla staršího pomlouvá. Správně jste vystihla Jandu a Lexovou. Janda se dostal do kraje za to, že leze do za. Andrtovi. A Lexová, která se stará o nemocné a postižené, o babičky a dědečky, ještě navíc učí v hudební škole a v litoměřické organizaci je předsedkyní, tak tu právě Andrt podvedl a i když ji na okrese volil do krajského zastupitelstva tak při sestavování členů ji podle a zákeřně vyškrtl se slovy" Lexovou ani náhodou" Vstupte do ČSSD a uvidíte pravdu.

Paní Jano je to jen půl pravdy.

(Luskova, 11. 2. 2017 17:59)

Mohu sledovat dění v domě U Nadjezdu, kde bývala maminka Honzy Piegla.Znala jsem se s ní a mohu vám jen říci, že mnoha lidem se nedá věřit ani pozdravení. Alzhaimer je těžká nemoc a pečovat o takové lidi celodenně nejde pokud nejste školeným pečovatelem. A to syn paní Pieglové není i když mnoha lidem ve své funkci ještě na úřadě pomohl, ale mámě to bylo složitější. Zajistit jídlo nebyl problém, ale zajistit pečovatelku byl problém vlastně neřešitelný. Pokusy byly, ale tito lidé jsou podezřívaví a nikoho nechtějí. Navíc se dlouho čeká na zbavení svéprávnosti a lidi chodí do práce. Nebyla to taková katastrofa, ale pokud někdo zavolal snažil se situaci řešit. Dnes už nežije a já vím, že to neměla lehké, ale bez pomoci nebyla. Nebudu jmenovat lidi, kteří se snažili život ulehčit, ale ono to nejde. Musel by si to každý projít sám aby poznal jak je to těžké. Lidé s touto nemocí žijí úplně jinde a úplně jiný život nechávat to jen na rodinných příslušnících je nesmysl. Znám jen několik rodin co to zvládnou a před těmi smekám. Hlavně paní Jano nevěřte vždy těm, kteří pomlouvají a špiní. Nikdy jim nejde o věc. Navíc jen přátelská rada. Problémy, které má ČSSD s tím vůbec nesouvisí a někdy mi to spíš připomíná vyřizování účtů než seriozní diskusi. Souhlasím však s vámi, že už to dávno není ta ČSSD kterou jsem znala. Dokonce bych řekla že chybí Kopecký a jeho parta. Jako by po jeho odchodu i u nás vyplula samá špína. Promiňte, že vám oponuji. Jen mi to nedá neodpovědět ve chvíli kdy vím, že je to jen půl pravdy.

Re: Paní Jano je to jen půl pravdy.

(Marta, 13. 2. 2017 10:50)

Souhlasím s vámi. Vždy je to složitější. Ale ČSSD by se měla zajímat o to co dělají její členové v ČSSD a ne jak rodiny socanů řeší svoje problémy. Mluvme o podrazáctví mezi členy, o špinavém pseudopřátelství i o tom jak někteří se chovají mezi sebou. Něco jiného říkají a něco jiného dělají. Kolik toho udělal Janda a kolik Lexová. To se nedá spočítat. Janda pomáhal ČSSD ničit a Lexová pomáhá potřebným. Kdo s kým kamarádí nebo se přátelí je každého osobní věc.

Postižená lovosická organizace.

(Jana, 10. 2. 2017 20:23)

Dobrý den kamarádi. Prý v Lovosicích vládne mladý Piegl a Janda. No to mě podrž. Janda nic neumí, ale myslí si, že je král. No a co Piegl junior? Ten dokonce nechal napospas i svou nemocnou a nemohoucí maminku. Jeho maminka byla natolik nemohoucí, že si nedokázala ani nakoupit a on ji nepomohl a nic pro ni neudělal. Maminka měla problémy i jako nemocný člověk postižený alzheimrem. Chodila po ubytovně a kálela po schodech a uklízeli to po ni ostatní bydlící. No a syn ji nechal na holičkách. Proč ji nepomohl. Je to sobec. To je ostuda, že si takový člověk může říkat sociální demokrat. No a proč nechce svého otce opět vzít do strany? Prostě proto, že leze těm jako je Andrt do zadní části těla, neboť Andrt pana Piegla nenávidí. Nejraději by ho dal zavřít, kdyby mohl. A dokonce, kdo se baví s panem Pieglem starším, tak toho také nenávidí a šikanuje.

Re: Postižená lovosická organizace.

(Bakala, 11. 2. 2017 10:34)

To se nejedná jen o Lovosice, ale i o jiné organizace. Mám takový dojem, že poctivá co do počtu organizace ČSSD neexistuje. Je to samý podvod a šmelina a s lidmi, hlasy, delegáty i kandidáty.

Andrte jsi hlupák

(Archibald, 10. 2. 2017 9:34)

Už jsem ti to řekl několikrát. Proč vje v kraji bnaprosto neschopný Janda a nebyla zvolena Lexová? Jen pro zajímavost co prospěšného udělal Janda mimo toho, že ve chvíli vítězství nacpal na úřad svoji dceru a dnes ničí ČSSD nejen v Lovosicích. Co dělá Lexová pro potřebné i pro ČSSD. A co děláš ty hlupáku, Mstíš se za lexu jeho manželce. Jsi krysa, kterou je třeba po dalších prohraných volbách hnát až do Račic. Věř mi, že ono se ti to vrátí. Ty snad nic jiného neumíš, ale proč to dělají ti druzí např. Ryšánek by mě zajímalo. Vyzývám všechny kdo už toho mají dost založme v Litoměřicích nebo v Lovosicích druhou organizaci. Udělejme to nyní před volbami a řekněme médií jak to dělají ti co si přivlastnili ČSSD. Už jsem členem od 92 roku. Vždy se dělaly party a křídla, ale tolik zmetků na Litoměřicku nebylo. Jen škoda, že se nenašel nikdo, aby se zastal starého Pigla protože měl a má pravdu.Já pamatuji pouze na Gebura a nikdo jiný. Kde jsou jeho kamarádi nejen z Lovosic? a kde jeho syn i Lízlová. Podělali to nechali to neschopnému Jandovi a schovali se do koutka. V Lovosicích pár hňupů, které si dotáhli na úřad šílí a dělá z Lovosic město hrůzy což vydávají za krásu. Nevládnou nám idioti ve městě i na radnici? A opozice nikde.

Já navrhuji Toníka Kuhna

(Jiskra, 7. 2. 2017 10:12)

Ti trestaní jsou ozdobou našeho parlamentu. Svět se obrátil naruby. když někdo podváděl, kradl a uplácel musel se stydět a měl konec kariéry dnes to je spíšeplus. Vždyť to dělají i soudci a vy musíte k takovým šmejdům chodit.

Re: Já navrhuji Toníka Kuhna

(Kačer z Litoměřic, 7. 2. 2017 14:09)

Honzo to nemá chybu. Budeme mít ve sněmovné samé podnikatele od těch velkých a po ty malé. Ještě navrhuji Kellnera, Křetínského, Tykače a Krůpu.

Pane Piegl ta navrhněte vy kandidáta.

(Tonda, 4. 2. 2017 9:34)

Já si myslím, že Znojemský je nevýrazná figura, která nemá své názory, ale nemá ani žádnou autoritu je to nula myslím v politice. Santos nic neumí jen lobbovat. Není mnoho na výběr, ale proč si Lovosice, Litoměřice a další MO nesejdou a nedomluví se. Nebudu rozebírat Lexu, Ale Lexová je slišná ženská která maká, stejně jako Ryšánková ze Štětí nebo Lízlová. Co vám na nich vadí? Napište konkrétně co vadí na ženských. OVV si hraje na toho, kdo může všechno a vyřadil ze hry členskou základnu. Také s tím nesouhlasím a žádám aby jednání OVV byly opět pro všechny členy veřejné. Čeho se Znojemský bojí? Že by mu lidi řekli do očí ať táhne? Pak je navíc ještě zbabělec, která dělá předsedu i navzdory tomu, že ho volí pár domluvených hlupáků.

Re: Pane Piegl ta navrhněte vy kandidáta.

(Jituna z Chomutova, 6. 2. 2017 18:40)

Krajské vedení má jedinou možnost vydržet ještě s bolševiky u kravského vemene, ale Babišovci je dlouho vládnout nenechají tak do švestek. V té chvíli nastane rozpad. Už skoro 2000 lidí na Ústecku vzalo kramle.