Jdi na obsah Jdi na menu
 


Udivení revolucionáři aneb podobnost čistě náhodná

24. 2. 2020

Únor 1948 nezačal demisí pravicových ministrů, ale začal už tzv. Košickým vládním programem v roce 1945 a vytvořením podivného hybridu, kterému se říkalo Národní fronta ve které byli mimo vybraných politických stran i lovci žižal. Mnohé politické strany dostaly zákaz přijít jen ke dveřím a u toho asistovaly právě demokratické strany jako strana sociálně demokratická, strana lidová, strana národně socialistická a na Slovensku strana demokratická. Ale v NF byly také i odbory, které, spolu s komunisty vytvořily silnou nátlakovou skupinu. A to nemluvím o ruzných klubech a svazech, které s politikou měli společné jen to, že jim na zahradách rostly i rudé růže. Pak už šlo všechno jedno za druhým.

Podobně se domluvili v roce 1989 normální i reformní komunisté, chartisté a ostatní z bývalé Národní fronty včetně včelařů. Přišla na čas nová Národní fronta pod názvem OF do které nebyla připuštěna Národní socialistická strana snad proto, aby její popravená poslankyně Milada Horáková nekazila novým vládcům zažívání. Jinak tomu nerozumím neboť právě Svobodné slovo tiskový orgán Československé strany socialistické následnice Národní socialistické strany za reálného socialismu udělaly pro celý sameťák víc než celý komunisty vybraný Havel s chartisty dohromady. Komunisté si v roce 48 do svého puče jako pomocníky přibrali odbory, Svaz zemědělců a další masové organizace. Hevel a jeho parta do svého spolku přibrala všechny. Vadila hlavně Národní socialistická strana a strana lidová na čele s Bartončíkem a to ne proto, že by tyto strany byly nějakými bojovníky proti komunismu, ale proto, že mnoho věděli jak to vše doopravdy bylo a hlavně kdo je kdo.

Po druhé světové válce bylo mnoho osobností a lidí zničeno z téhož důvodu tak, že stejně jako dnes byli označeni za zrádce a kolaboranty nebo úspěšně zlikvidováni. Při sameťáku už nelidská likvidace nebyla veřejně možná a mohl by mezi likvidovanými uvíznout i nějaký reformní komunista nebo chartista a tak se stvořil tzv. Lustrační zákon a podle potřeb se použil proti těm, kteří vadili mocným. Poprvé ho použil sám kolaborant Havel proti předsedovi lidovců Bartončíkovi ve chvíli, kdy ministr vnitra Sacher připustil, aby šmejdi od chartistů a komunistů či jiných žhavých bojovníků likvidovali a uklízeli archív STB. Jeden z velkých pomocníků byl i další ministr vnitra Helbigův soudruh Ruml. Ve volbách v roce 1946 získala KSČ 40% hlasů a spolu se zrádnou sociální demokracií měla ve třista členém Národním shromáždění malou většinu. Komunisté měli 114 mandátů a sociální demokraté 39 mandátů. Byla utvořena první vláda na čele s komunistou Gottwalldem. Stejně i dnes máme předsedu vlády komunistu i když minulého a pod jeho střechou se to podobnou havětí jen hemží. Na pomoc opět přiskočili sociální demokraté a komunisté, kteří mohli zůstat.

V roce 1948 byla ustavena Gottwaldova vláda a komunisté začali stejně jako dnes přebírat moc tím, že lidem slibovali ne skoncování s korupcí, ta se teprve probouzela, ale světlé zítřky a postupně omezovali svobodu. V roce 1948 postupnou změnou zákonů a nařízení udělali z lidi poslušné ovce a dnes Babišova vláda také neustále zakazuje, diktuje a omezuje nejen lidi, ale už došlo i na psy. Když v únoru 1948 podali ministři pravicových stran prezidentu republiky demisi doufali, že i sociální demokraté dodrží svůj slib, že s komunisty nepůjdou. Nestalo se a ze sociální demokracie se stala bolševická potrava. Až do roku 1990 musela sociální demokracie čekat na svoji novou šanci a tu znova úspěšně promrhává. Když se 25 února 1948 vrátil Gottwald z hradu prohlásil, že pan prezident všechny jeho návrhy přijal. Nikdo by nevěřil, že o sedmdesát let později také skoro komunistický premiér dostane od prezidenta plnou podporu a ujištění, že bude premiérem až do úplného zblbnutí i kdyby čápi povstali.. Beneš s komunisty dlouho nevydržel a odmítl podepsat jejich ústavu. Komunisté tlačili, ale Beneš raději 7. června 1948 odstoupil. Náš dnešní prezident přijal i atlas budoucích průkopnických činů Babišovy vlády. Proto stále nechápu ty co se diví proč nám vládnou znovu komunisté skoro stejným způsobem jako dřív a proč stále žádný politik ani ministr ba dokonce ani starosta nemá žádnou odpovědnost za nic co spáchá ve své funkci. Aby bojovníci proti komunismu nevypadali jako idioti, tak se mstí na starých dědcích, neboť na ty co nám místo Vítězného února dal Vítězný listopad si netroufají. Strach je nebezpečný společník a z nás lidí dělá zbabělce. A z mnoha sametových mocipánů blbce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Místo na slunci.

(Ježkovy oči, 1. 3. 2020 10:08)

Místo ombusmana máme stařešinu i šamana Křečka, který už v životě dokázal, že mu až tak nevadí s kým dělá a co dělá. Je mu přes 80 let a mnoho si nepamatuje. Už neví jak popisoval bolševické volby jako ideální demokracii snad s bratrem Krále. A u toho nezůstalo. Takoví lidé potopili Národní socialisty. Z této strany byl podělanej i humanitární bombardér Havel šašek v krátkých kalhotách.

Re: Místo na slunci.

(Hanka z Lovosic, 2. 3. 2020 8:46)

Lidé už jsou takoví a jiní nebudou. Zrazují a kolaborují a pak znovu a znovu. Dělají to i ti co ještě před pár lety byli hovnem u cesty a dnes sedí na radnici a schovávají se před lidmi. Jednou vám napíši o mém putování za bývalým kamarádem na úřad. Je to k smíchu kdyby to nebylo k pláči.

Docela jste se trefil.

(Skořice, 24. 2. 2020 12:11)

Podoba docela náhodná jen ten blbý Hřib dělá v Praze všechno co pražáci nepotřebují. Jako děti dělají naschvály, ale pro nás vůbec nic. Lidi jsou hloupí jinak by ho vypráskali volby nevolby.

Re: Docela jste se trefil.

(Profesor, 28. 2. 2020 8:52)

Přečetl jste si některá fakta a celkem dobře je interpretoval. Prostě došlo před sametovou revolucí k domluvě a podvodnému jednání. Taková je politika, ale ta domluva byla prohrou chartistů na celé čáře. Stalo se tak proto, že chartu řídila STB a role Havla byla velmi pochybná a dodnes nevysvětlená. Nebyl to žádný slušný prosťáček, ale velmi dobrý pomocník těch, kdo tuto podivnou revoluci připravili. Mnozí chartisté, kteří skutečně trpěli se ještě dnes podivují nad podrazem, který Havel udělal. Byl to slouha západních a východních rozvědek včetně té naší.

Re: Re: Docela jste se trefil.

(Horal z Vysočiny, 29. 2. 2020 9:32)

Právě by byla potřeba nějaká ucelená kniha i velkém listopadovém podvodu. Moc se to podobá únoru 1948.

Vítězný listopad byl Velký podvod.

(Katka, 25. 2. 2020 8:36)

Podvod pod vedením STB a Charty 77 Co také mohli lidé čekat od humanitního bombardéra Havla.

Re: Vítězný listopad byl Velký podvod.

(Makala, 26. 2. 2020 10:33)

Ne podvod, ale STB z nás všewch udělala zvířata. Prosím o novou revoluci a vypráskat všechny zmetky.

Co si myslí Ano a ČSSD?

(Kuba, 25. 2. 2020 15:40)

Ahoj Honzo. To je brilantní zpráva. To je zatím to nejlepší, co jsi napsal. Chlape, ty jsi úplný spisovatel. Chlape, máš hlavu jako Zeman a bojovnost jako Stalin. To Ti fandím. Škoda, že nejsi ve vládě. Alespoň by někdo s nimi zacvičil. Dělají ho... a jen si přidávají peníze a spekulují, jak to udělat, aby již nikdo nešel do důchodu. Proč nezaložíš nějakou stranu. Hned bych se k Tobě přidal.

Re: Co si myslí Ano a ČSSD?

(Bakala, 26. 2. 2020 7:28)

Chce to zase revoluci, ale už pořádnou. Lidi oni nás okrádají a dělají si z nás blázny za pár šupů navíc k důchodu a sami si přidávají tisíce. Jak dlouho se necháme oblbovat.

Celý samet byl divadlo.

(Kolomaz, 24. 2. 2020 18:17)

Blbí Češi se už několikrát nechali napálit podvodníky nebo bolševiky.