Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žonglování s fondem hejtmanky v Ústeckém kraji.

23. 4. 2012

Měl jsem možnost hovořit s jedním známým, který mi vyprávěl o dalším velmi zajímavém putování financí z fondu hejtmanky k jednomu z oranžových přátel. Nakonec mi řekl, že viděl už žonglovat spoustu lidí obrovskou rychlostí, ale to co dokáží představitelé Ústeckého kraje na čele s Vańhovou, Fišerou a Koudou ještě neviděl. Rychlost jakou mizí peníze z tohoto fondu už patří do říše magie. Já tvrdím, že je to spíše říše mafie. O konkrétních věcech a kauzách, které byly financovány z fondu hejtmanky budu psát během tohoto týdne každý den až do soboty.

Teď se chci věnovat způsobu, jak se vypořádala naše hejtmanka a přítelkyně v oranžovém dresu s fondem hejtmanky a hodila horkou bramboru na celý Ústecký kraj. Zájem o fond s názvem hejtmana nebo hejtmanky začal v té chvíli, kdy dosáhl závratné výše padesáti milionů a už za Šulce se objevilo pár podezřelých skutečností. Měli podobnou nebo stejnou stopu. Šly do Mostu, ale hlavně do Chomutova. To však bylo ještě v době, kdy se sociální demokraté pyšnili jedním zástupcem v radě a vlastně v ní hráli roli kolaborantů. Všichni víme kdo kolaboroval nejvíc.

Přišly volby a o úspěch ve volbách se nejvíce zasloužil Jarda Foldyna z Děčína, který dostal kolem devíti tisíc hlasů. Doslova nechal za zády celý peloton oranžových kandidátů. Za odměnu mu byla upřena funkce hejtmana, ale zase se mohl pochlubit tím, že je jediným ministrem zahraničí na úrovni kraje. Žádný jiný kraj zatím ministra zahraničí nemá. Posoudit smysl této funkce a její legitimitu je na lidech. Největším překvapením po volbách bylo, že se hejtmankou stala Vaňhová, která nikde nikdy nepřesvědčila a spíše byla tou pokulhávající vzadu, bez znalostí a schopností něco udělat nebo vymyslet. Většina sociálních demokratů ještě v době jejího místopředsedování na otázku co místopředsedkyně z Ústeckého kraje mávala jen rukou. Bylo to hlavně proto, že tam kde nic není nemůže být žádná odpověď a loajalita se u oranžových cení víc než pravda.

Když se Vaňhová stala hejtmankou zamrzl úsměv na rtech mnoha lidem. Je pravdou, že jsem se snažil zjistit proč zrovna Vaňhová, ale nikdo z krajských představitelů na to nebyl schopen odpovědět. Hlavní je, že pro nikoho ze zastupitelů nebyla nebezpečná, ale to už je o něčem jiném. Všichni kdo měli možnost se v oranžových vodách pohybovat ví, že neschopnost má větší šanci na úspěch než ti, kterým to myslí. To byl případ Foldyny a lidí okolo něho již v době Grosse a nakonec i v době Paroubka. Bohužel je to něco podobného, jako když má někdo ve své straně Kristýnu Kočí. Oficiálně se tomu říká v politice, že jdeme cestou menšího zla. Jiní na to zase mají jiný názor a tvrdí, že se nám to jen vymstí. Skutečnost je taková, že Ústecký kraj už doplatil na to, že má v čele Vaňhovou několikrát. V okrese Litoměřice jsme mohli na vlastní kůži cítit zásahy těch, kteří by nemohli dělat svoje kejkle, pokud by byl hejtmanem Foldyna dvakrát. Jednou to bylo rušení gymnázií a zase jejich opětovné vracení, ale hlavně spalování kalů a jejich odzkoušení až po zvýšení emisních limitů pro vypouštění oxidu siřičitého a dalších preparátů do už tak jedovatého ovzduší. Byl to nehorázný podvod, který spáchal kraj na občanech Litoměřického okresu a celého kraje. Právě proto už by tato osoba neměla být nikdy zvolena do krajského zastupitelstva o hejtmance ani nemluvím.

Vraťme se však k fondu hejtmanky, který měl smutný konec. O jeho novém začátku už zase můžeme mluvit jako o zlatém dolu pro naše šibaly. Útěkařka před novinami a naše oranžová přítelkyně hejtmanka Vaňhová už měla dost utíkání a schovávání se před novináři. Proto se rozhodla skoncovat s fondem hejtmanky a nechala ho přejmenovat na fond Ústeckého kraje. Nevím co to bylo za myšlenkové pochody, které vedly Vaňhovou k přejmenování tohoto fondu. Jedno však vím jistě, že je bláhová představa hejtmanky Ústeckého kraje, že do voleb lidé zapomenou, čí to vlastně byl fond. Lidé nemohou do voleb zapomenout ani na to, že nejvíce peněz odešlo tam kde bydlí paní hejtmanka se svým druhem. Chtěl bych jen dodat, že bydlení s druhem nemyslím ve zlém. Každý má právo s někým bydlet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jen tak dál.

(Kulich, 24. 4. 2012 9:39)

Slušně a jasně. Nemohou nic jen zírat. Popularita nepopulární hejtmanky stále klesá. Ze všech hejtmanů nejvíce tratí. Chce to pokračovat a lidem ukazovat čeho všeho je paní hejtmanka schopná. Když jde o moc pravda se nenosí.