Jdi na obsah Jdi na menu
 


Legislativní návrhy Ústecké hejtmanky připomínají chromou kobylu

27. 4. 2012

Je třeba hned na začátku říci, že ČSSD nemůže překročit svůj stín, neboť zákony proti nepřizpůsobivým nejsou programovou prioritou ČSSD. Přiznám se, že ani já nesouhlasím s návrhy ODS a také nesouhlasím s návrhy hejtmanky Ústeckého kraje. Její počínání považuji vskutku za alibistické a snahu předvádět se až po boji. Volební období bude hejtmance a jejím oranžovým přátelům končit. Po celé období neudělala hejtmanka vůbec nic pro řešení problému nepřizpůsobivých osob. Ba naopak nese plnou odpovědnost, že se z Ústeckého kraje stává odkladiště těchto lidí.

Již v dobách dávno minulých se tak dělo, neboť Ústecký kraj byl jakousi aglomerací průmyslové výroby, byla zde největší bytová výstavba a natahalo se zde nejvíce nepřizpůsobivých osob. Problém se však mohl řešit ve chvíli, kdy přišla údajně svoboda a demokracie tím, že by zástupci za tento kraj a poté krajská samospráva tento problém řešili. V prvé řadě nikdo neudělal nic proto, aby dal najevo, že Ústecký kraj nebude nadále domovem pro nepřizpůsobivé lidi a do budoucna se nehodlá stát ani ghettem a za druhé hájit za každou cenu dodržování zákonů, které musí platit pro všechny včetně krajských politiků a ti, kteří je poruší musí být potrestáni. Právě absence práva je tím co nahrává politikům, ale i nepřizpůsobivým lidem.

Hejtmanka Vaňhová si ve svém legislativním opatření opsala přes kopírák návrhy Řápkové, ale o tom to přece není. Co jste dělala paní hejtmanko a vaše slavná rada po celých tři a půl roku ve svých funkcích, když jste neviděli, jak a proč se kupují byty ve Šluknovském výběžku? Proč nebyla přijata opatření k tomu, aby se nedali tito lidé převážet z jednoho konce republiky na druhý jen proto, aby se z Ústeckého kraje postupně stával kraj pro nepřizpůsobivé lidi. Ba naopak si myslím, že se to mnohým z vás v podstatě hodilo a po celou dobu, dokud nedošlo k masakru v Novém Boru a k útokům občanů romského etnika v Rumburku a Varnsdorfu jste nedělali vůbec nic. Klidně jste mhouřili oči, i když jste věděli, že za vašimi zády jsou stěhováni do Ústeckého kraje lidé, kteří situaci v tomto kraji jenom zhorší.

V době, kdy vrcholily protesty ve Varnsdorfu a Rumburku jste vy dávala almužnu seniorům, tím, že jste je svezla na lodi. Až když jste viděla rozsah škod, které se v tomto kraji napáchali i v době, kdy jste vy hejtmankou, musela jste něco udělat. Jako vždy jste si vybrala to co nemělo žádný smysl a nemohlo nám občanům Ústeckého kraje pomoci. Bylo vtipné jak lidé podepisovali petici s důvěrou, že bude něco platná. Víte paní hejtmanko mezi námi je věkový rozdíl cirka deset let, což není až tak moc, jenže já oproti vám vím, že zapálit oheň není problém, horší je ho uhasit. Proto vás a vaše oranžovomodré přátelé viním z toho, že jste nečinně přihlíželi navážení občanů romského etnika do Šluknovského výběžku a nechali jste dělat z našeho kraje ghetto. Vaše legislativní návrhy už nevrátí zpátky napáchané zlo. Ono totiž není jiné řešení, než ukončit podivnou ochranu těch co porušují zákon. Ale na to není třeba mimořádných zákonů. Na to stačí dodržovat ty, které jsou a hlídat si svůj kraj před hyenami, které nám ho stále špiní. To byla vaše povinnost. Nikdy nedopustit, aby byty, ubytovny a jiné ubytovací zařízení nekupovali lidé, kterým jde jen o to přestěhovat nepřizpůsobivé do našeho kraje. Nesmyslné legislativní návrhy z vaší strany už vůbec nic neřeší a jsou fakt alibistické.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Janička

(Nstyda, 1. 5. 2012 0:12)

Přátelé, nechte naší Janičku na pokoji. Nikdo ji nesaháte ani po kotníky.

Legislativa a hejtmanka nejde dohromady.

(Irena, 27. 4. 2012 20:27)

Je to stejné jako růže před domem v lednu. nikdo s tím nic nenadělá.

Re: Legislativa a hejtmanka nejde dohromady.

(Ivan, 27. 4. 2012 23:47)

Jezdí jako motorové myši jak se bojí o koryta.