Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uherský Brod a Vrbětice vyvolává strach žít v této republice.

5. 3. 2015

Když ve Vrbětickém areálu, kde mimo jiná svinstva se ukrývala i velmi nebezpečná munice začaly výbuchy, tvářili se představitelé ministerstva národní obrany, tedy armády a ministerstva vnitra, tedy policie jako kdyby se jich to vůbec netýkalo. O vládě ani nemluvě. Poslanci a senátoři, kteří by měli vykonávat dohled nad tím co se v této zemi děje snad ani nevěděli, že něco takového jako Vrbětice vůbec existuje. V té chvíli však již ve Vrběticích vybuchovala munice, kterou stát prodal soukromé firmě stejně jako se prodávají housky na krámě. Nikdo, vůbec nikdo neví co se s touto municí dělo a děje. Nebýt výbuchů tak mohlo dojít k daleko větší katastrofě o nějakou dobu později. Když si člověk přečte slova hlavního pyrotechnika této země o tom co se ve Vrběticích vůbec nachází běhá mu mráz po zádech. Vedle tohoto smrtícího areálu žili a žijí lidé, kteří se najednou ocitli ve velkém nebezpečí, ale mezi těmi lidmi museli být také lidé, kteří věděli co se v tomto areálu skladuje. Proč nikdo neprotestoval daleko dříve a nevolal po tom, aby se tato situace řešila a vyřešila s konečnou platností. Byla to zbabělost nebo nechuť řešit cokoliv co nám byť i zatím nevadí. Po výbuchu všichni věděli, že celou dobu žili vedle sudu s prachem a vystavili velkému nebezpečí sebe i své děti. Najednou všichni věděli, že to je špatně a vláda této země včetně armády a policie si zahrává se životy lidí. Žádný soukromník, ale vedení tohoto státu nese plnou odpovědnost za to, co se ve Vrběticích stalo. A můžeme být jen rádi, že nedošlo k něčemu horšímu.

Že Vrtbětice nejsou jediným selháním našich představitelů nemusíme vůbec říkat. Netrvalo dlouho a v Uherském Brodě, v klidném městečku na Moravě došlo k další tragédií, která však měla včetně pachatele útoku i dalších osm mrtvých. Do restaurace Družba v Uherském Brodě přišel 62 letý občan tohoto městečka a vyřešil si svoje osobní problémy způsobem, který se stává v této zemi normální. Postřílel osm lidí, kteří za nic nemohli. Pamatuji dobu totality, kdy Olga Hopnarová najela do tramvajové zastávky plné lidí a ptali jsme se navzájem proč se nepomstila těm co křivdu na ní páchali? Dalo by se to pochopit i když se to nedá omluvit. I dnes si klade člověk otázku co se stalo zabijákovi z Uherského Brodu, že se musel mstít lidem, kteří o ničem nerozhodují, kteří se nezabývají lichvou, nejsou ani exekutory ani jinými lidmi, kteří mohou způsobit mnoho bolestí lidem. Samozřejmě stejně jako jsme slýchávali za doby totality, že viníkem všeho špatného jsou kriminální živly se dnes dovídáme, že viníky toho špatného jsou dlužníci, nepřizpůsobiví občané a blázni. Celé toto drama se najednou postupně stává jakousi vyluštěnou hádankou neboli po bitvě je každý generál. A tak najednou všichni vědí, že ta rodina byla podezřelá, špatná a divná. V kolektivu nebyla oblíbená. Byli celkem podezřelí a vlastně několik lidí zabijáka z Brodu potkali v den kdy si hledal místo, kde uskuteční svoji pomstu. Do této doby nikomu nevadil a nikdo to neřešil. Výsledek osm mrtvých včetně vraha, jeho žena vydávána za úředního blázna a policie znovu zastižena v nedbalkách, která není schopna si přiznat i své chyby. Nikdy nic není dokonalé a já si myslím, že ani sebelepší policisté nemusí obstát s něčím co je nečekané. Je to podobné terorismu. Nikdy nevíte, kdy, kde a jak. V takovém případě se toho moc udělat nedá. Pouze zabránit tomu, co by znamenalo ještě větší katastrofu. Přesto je třeba na závěr říci, že bezpečnostní situace v této zemi je čím dál horší. Nejsou to jenom Vrbětice, ale i Frenštát pod Radhoštěm, Žďár nad Sázavou, Uherský Brod a plno dalších podezřelých úmrtí, sebevražd a vrahů, kteří líčí na ženy líčí na ženy, na děti a na lidi vůbec. Za to však mohou vlády. Ty minulé i ta dnešní. Zloději se nám smějí do očí, lichváři si dělají co chtějí, exekutoři se nám procházejí po bytech bez doprovodu policie a šmejdi stále řádí. Bohužel stejně jako ti šmejdi se chovají i politici, neboť neumějí přiznat svojí chybu a slůvko omluvy se z nich musí mámit jako z jalové krávy tele. Co to znamená? Že v čele nám stojí cvičené opice, které nemají zájem se postavit čelem k problémům, které se v této zemi rozrůstají. Pouze slibují a nekonají. Tam kde vládnou zbabělci a oligarchové to lepší nebude a dá se těžko očekávat jiný výsledek, než úprk vystrašených občanů do jiné země. I když si dnes musíme klást tu nejdůležitější otázku. Kam by to bylo?  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nikdo za nic neodpovídá.

(Daniela, 6. 3. 2015 10:43)

A hlavně všichni lžou. Chovanec je tím proslaven, Stropnický je herec, Babiš dělá, že ho to nezajímá i když ten bordel tady pomáhal budovat a Sobotka je jako pantáta Jura, vždy vleze do nějakého zadku a povídá hlouposti.

Re: Nikdo za nic neodpovídá.

(Andrej, 6. 3. 2015 18:23)

A nikdo neřekne lidem pravdu. Takových činů začíná přibývat.

Re: Re: Nikdo za nic neodpovídá.

(Babiška., 6. 3. 2015 20:12)

Ani Babiš to nezmění. Jen vypráví pohádky a hrabe pro sebe.

Re: Re: Re: Nikdo za nic neodpovídá.

(Alenka, 7. 3. 2015 9:25)

Nikdo, v ničem a nikdy.

Re: Re: Re: Re: Nikdo za nic neodpovídá.

(Marfuša, 10. 3. 2015 20:36)

A už jste někdy viděl, že by v tomto Kocourkově někdy někdo za něco odpovídal.

Re: Nikdo za nic neodpovídá.

(Max, 11. 3. 2015 14:06)

A právě proto je na kandidátkách i na úřadech samý dobrodruh, který jde jen rýžovat.

Neskutečný nepořádek.

(Hynek, 6. 3. 2015 10:22)

Kdo viděl včera Kuberu a Ševčíka u Jílkové musí propadat depresi. Ti lidé jsou slabomyslní nebo si z nás dělají legraci. Stále opakují jedno a to samé. Oni nic, ale lidi si za to mohou. Každý má předvídat, že nám sem přitáhnou lichváře a šmejdy pro které vytvoří výhodné zákony a pak vše svedou na nás. Jediná naše chyba je, že nevezmeme klacky a nevyženeme je. Škoda, že se stále najde dost idiotů v Teplicích, kteří Kuberu neženou svinským krokem i s Bendou.

Re: Neskutečný nepořádek.

(Romana, 8. 3. 2015 9:44)

Dokud nebude každý odpovídat za to co dělá nehneme se z místa. Krást a podvádět se vyplácí. Předražovat a šidit projekty také. Zase se dělá, že se dělá, ale nic se nedělá nebo sposta zmetků. Hlavně, že je kolem nás plno stupidních hesel. Jako ANO bude líp nebo my to prostě zařídíme. Nic z toho se neděje. Ale abych nekřivdila jen ANO i ČSSD a KDU-ČSL hlavně slibují, když jde do tuhého tak uhnou. To co provádí Sobotka s tou provokací na Ruské hranici, které se cudně říká cvičení NATO je svinstvo a já se bojím, že to zase socanům sebere body.

Re: Neskutečný nepořádek.

(Radka, 8. 3. 2015 14:21)

Ale takoví jsou všichni. Stále volíme voly.

Konečně to uznal i Babiš.

(Babiška., 7. 3. 2015 17:54)

Ano a zavinil, že nekontroloval firmu která si vzala munici na starost. Takové firmě ani kuličky na hraní. A hlavně ne v zemi kde nikdo za nic neodpovídá a jen hrabe peníze.