Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ještě jednou k rozpuštění sněmovny.

21. 8. 2013

 

163949-top_foto1-fp2ud.jpg

 

Nechci mluvit za jiné, ale včera si mnoho lidí vydechlo. Politika drancování lidí snad končí. I když nevěřím, že nás čeká něco lepšího, tak si říkám, že horší už to snad nebude. Možná jsem ještě trochu optimista, ale nevěřím , že volby toho mnoho změní. Místo jedněch přijdou druzí. Mnohé z nich dobře známe neudělali nikdy pro lidi nic. Přesto jsme všichni chtěli, aby vláda Nečase skončila a už se nevrátila. Topka při vidině, že žádná koalice neexistuje udělala to jediné rozumné a hlasovala pro vypuštění rybníka. Mnoho slov bylo opět slyšet než došlo k hlasování ve kterých si poslanci vysvětlovali co je k tomu vede a proč  jiní zase nechtějí sněmovnu rozpustit. Mnozí i do historie zabloudili. Jeden výlet do nedávné historie mě zaujal. Byl to projev pana Paroubka bývalého předsedy ČSSD.

Paroubek hovořil o Skokanovi, který si podal stížnost k Ústavnímu soudu a přirovnal to k ústavní stížnosti přeběhlíka Melčáka. Ano tehdy Ústavní soud zrušil rozhodnutí o rozpuštění sněmovny po této stížnosti, ale umožnil napravit to co považoval za protiústavní. Dnes již podle tohoto doplnění Ústavy se sněmovna rozpustila.Potud mohu s Paroubkem souhlasit a dokonce i v tom, že se dá diskutovat o tom zda to Ústavní soud nepřehnal. Ale pravdou není, že to byl Ústavní soud, který znemožnil volby. Volby si znemožnili sami sociální demokraté, kteří tehdy pro listopadový termín voleb nehlasovali.

Proč? Dnes  to ví každý, kdo se o politiku jen trochu zajímá. Byla to stejná situace jako dnes. Tehdy byl pravicový prezident i senát a strach z toho co bude zalepil poslancům z ČSSD oči a zatemnil i mozek. Pro vyhrané volby v listopadu ruce nezvedli. Místo toho dali skoro osm měsíců k dispozici VV a TOP 09 k prezentaci a k získání podpory mezi lidmi. Mnoho by se bývalo nestalo a k žádnému puči by nedošlo, kdyby se volby konaly v listopadu, kdy po nějakých nových stranách nebylo vidu ani slechu. Právě zbabělost, kterou vytýkali i mnozí poslanci ČSSD včera poslancům ODS tehdy zadělala na problém ČSSD ve volbách v roce 2010.

Dnes je situace jiná. Mnohé nové strany už existují a mají nastartováno. Mohou výrazně zasáhnout do volebního klání a sebrat hlasy těm co tak moc chtějí jasné vítězství. Nedělejme si iluze. Babišovo ANO i Okamurův Úsvit mají šanci a bylo by jen dobře kdyby zamíchaly stojatými vodami naší politiky. Jde o to, že strana na komerčním základě je nekontrolovatelná, ale po pravdě řečeno to jsou už zavedené strany také. Vždy za nimi stojí nějaký miliardář nebo kmotr. Kdo však má větší šanci ČSSD nadělat paseku je SPOZ, kterému se daří otřásat už tak chabou jednotou ČSSD. Přesto je dobře, že se sněmovna rozpustila a volby budou. Je to o mnoho víc než nic.

 

                                            V pátek první článek z Ústeckého kraje.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsou stejní.

(Fík, 23. 8. 2013 9:09)

Nevolte ODS, TOP a socany je to bandy lhářů!

Pamatuji.

(Jituna z Chomutova, 22. 8. 2013 17:08)

Byl to úlet, který stál ČSSD vítězství.

Vzpomínám na ty volby.

(Cilka, 22. 8. 2013 14:37)

Kdyby Paroubek a ČSSD se nebáli nikdy by nepřišly k moci VV a Top 09. ŠKODA!

Ano!

(Bača, 22. 8. 2013 9:38)

Souhlas a mnoho ůlidí už na to zapomělo. Bylo na prosto identické, ale ČSSD měla tehdy sílu to stopnout. Výsledek se dostavil velmi brzo. Propad ve volbách a nástup pravice. Dnes se to vyčítá ODS, ale vymlouvá se na to stejné. Proto budu volit SPOZ.